0901200270– ბარბარე, აბა, რა სიახლეები გაქვს ცეკვაზე? მახსოვს, ადრე მეუბნებოდი, რომ ცეკვაზე აპირებდი სიარულს.
ბარბარე: ხო, ცოტა ვიარე, ძალიან ლამაზად ვცეკვავდი, მაგრამ მერე გვითხრეს, რომ კაბები უნდა გვეყიდა, მაგრამ აბა საიდან აქვს დედიკოს ფული? ჰოდა, გამოვედი. აი საერთოდ არცერთი ლამაზი კაბა არ მაქვს. აი ზოგჯერ დავჯდები, შევხედავ ჩემ დახეულ ჩუსტებს და ცრემლები მომდის. მაგრამ ისე ვტირი, რომ დედიკომ არ მნახოს. თუ მნახა და მკითხა რატომ ტირიხარო, ხომ არ ვეტყვი რომ ჩუსტების გამო? ამიტომ ათას სისულელეს ვიგონებ, რომ თავი მტკივა, ან ფეხი მივარტყი… სიმართლე რომ ვუთხრა თვითონ ჩემზე ძალიან იტირებს.
– შენ ისეთი ლამაზი გოგო ხარ, აუცილებლად უნდა გქონდეს ლამაზი ტანისამოსი.
ბარბარე: იცი როგორ მინდა ლამაზი კაბა, ლამაზი ფეხსაცმელი, ლამაზი თოჯინა… მეტი არაფერი არ მინდა. ლამაზი სახლი ჩვენ არასოდეს გვექნება ისედაც. მაგრამ ლამაზი კაბა ხომ შეიძლება რომ მქონდეს?
– ეს აუცილებელია! მოდი ვთხოვოთ კარგ ადამიანებს რომ ბარბარეს კაბა უნდა.
ბარბარე: როგორ ვთხოვოთ? ღმერთს როგორც ვთხოვ? კაი! ბარბარეს უნდა რომ ჰქონდეს ლამაზი კაბა და ფეხსაცმელი! ასე? გგონია გაიგებენ?

Beautiful dresses for beautiful future
– Barbara, how are you doing at school and your dancing classes? I remember the last time you told me that you wanted to go to the dancing classes.
Barbare: I went to dancing classes, I danced very beautifully. But then they said that we needed to buy dresses, but we had no money. That’s why I had to quit. I don’t have anything pretty. Sometimes I start crying, put on my tattered shoes. But I cry so that my mother does not see that. If she sees, she will start asking: “Why are you crying?” And then I tell her that I have a headache or a stomachache. If I tell her that I’m crying because of the shoes, she will start crying too.
– You are such a beautiful girl! You should have beautiful clothes!
Barbare: I really want a beautiful dress, beautiful shoes, and a beautiful toy. Nothing else. I will never have a beautiful house, I’m used to it. But a girl like me can have a beautiful dress, right?