არაფერი არ მინდა ამქვეყნად, მხოლოდ დედა გამოჯანმრთელდეს და მალე დაბრუნდეს სახლში!
ელენე (6 წლის): დეიდა, არ იცი, როდის დაბრუნდება ჩვენი დედიკო? ის უკვე ხუთი თვეა საავადმყოფოში წევს, ორივე თირკმელი გაუჩერდა. მინდა, დედიკოს სურათები გაჩვენო, ოღონდ არ შეგეშინდეს!
ძალიან მენატრება ჩემი დედიკო, ჩემი პატარა დაიკო კი სულ ტირის. ვერ ვაწყნარებ. რით გავართო?! სათამაშოებიც კი არ გვაქვს
არცერთი სათამაშო არ გაქვთ?
ელენე: არცერთი
როგორ სათამაშოებს ისურვებდი შენთვის და შენი დაიკოსთვის
ელენე: ყველა გოგოს მოსწონს თოჯინები. თოჯინა რომ გვქონდეს, დედაშვილობანას ვითამაშებდით, დავაძინებდით, ჩავაცმევდით, ვაჭმევდით. კიდევ კუბიკები გვჭირდება, რომ სახლი გავაკეთოთ. იცი, ვინ იცხოვრებს მასში? ჩვენი დედიკო
დეიდა, დეიდა! დაივიწყე, რაც გითხარი, არაფერი არ მინდა ამქვეყნად, ოღონდ დედიკო გამოჯანმრთელდეს და მალე დაბრუნდეს სახლში
მეგობრებო, ძლივს შევიკავე ცრემლები, როცა პატარა ელენეს ვესაუბრებოდი! რა კეთილი, გონიერი გოგონაა! ისე უვლის თავის პატარა დაიკოს, როგორც მეორე დედა. ელენემ საიდუმლოდ გამანდო თავისი ოცნება, რომ სამეცადინოთ კომპიუტერი სჭირდება, რათა წარჩინებული მოსწავლე იყოს! ჩვენ ერთად შეგვიძლია ავუსრულოთ გოგონას ოცნება და ვიზრუნოთ მასზე, ვიდრე მისი დედიკო გამოჯანმრთელდება და საავადმყოფოდან დაბრუნდება!

I don’t need anything in the world, as long as my mom gets healthy and comes home soon!
Elene (6 years old): Auntie, do you know when our mom will be back? She’s been in the hospital for five months now, her kidneys have stopped working. I want to show you her picture, but don’t be scared!
I miss Mommy so much, and my little sister cries all the time. I can’t comfort her. How can I distract her? We don’t even have any toys
– No toys at all?
Elene: Not a single one.
– What toys would you like for you and your sister?
Elene: All little girls love dolls. If we had a doll, we could play house with her, put her to sleep, change her clothes, feed her. And we’d like some building blocks too, to make a little house. Do you know who would live there? Our mom.
Oh, Auntie, forget what I said! I don’t need anything in the world, as long as my mom gets healthy and comes home soon!
Friends, it was hard to hold back tears talking to little Elene! She’s such a kind and thoughtful girl, taking care of her younger sister like a second mom. Elene even shared a secret with me—she dreams of having a computer for school because she wants to be a top student! Together, we can make this little girl’s dream come true and support her until her mom recovers and returns home.