აუ, რა მაგარია! წარმოგიდგენიათ, მსოფლიოში ყველაზე დიდი ტელევიზორი გვაქვს! ყველა ჩემს მეგობარს და ძიას, ვინც მეზობლად ცხოვრობს, ჩვენთან მოუნდება ფეხბურთის ყურება! რა სახალისო იქნება! შენც მოდი!
რეზინის ჩუსტებით ფეხბურთის თამაში ძალიან მოუხერხებელია!
საბა: ერთი წყვილი ნორმალური ფეხსაცმელი მაქვს, მაგრამ ფეხბურთის სათამაშოდ ვერ ჩავიცვამ! რომ მაცვია, ფრთხილად დავდივარ ხოლმე. ჯვარი სწერია, თუ დაიხა, მერე სკოლაში როგორ ვიარო? შენ იცი ფეხბურთის თამაში? წინ და უკან რომ უნდა ირბინო! ჩუსტებით დავრბივარ. ხან ქვას წამოვკრავ ფეხს, ხან ფეხიდან მძვრება, ყველაზე გადამწყვეტ მომენტში.
– ჩუსტებით ფეხბურთის თამაში არ შეიძლება! სასწრაფოდ გჭირდება სპორტული ფეხსაცმელი!
საბა: კი, მაგრამ ძვირი ღირს!
– მოდი, ვიოცნებოთ! სპორტული ფეხსაცმლის გარდა, კიდევ რა გჭირდება?
საბა: ველოსიპედი მინდა! კიდევ ბურთი და სპორტული ფორმა. რომ გავიზრდები, მინდა ფეხბურთელი გამოვიდე. ფეხბურთელები ყველას უყვარს.
– შენ რომელი ფეხბურთელი გიყვარს?
საბა: ხვიჩა კვარაცხელია! სიგიჟემდე მიყვარს. ძალიან მაგრად თამაშობს! მისი ავტოგრაფი რომ მქონდეს, ალბათ, სიხარულისგან გავგიჟდები. ნორმალური ტელევიზორიც კი არ გვაქვს, ხვიჩას ტამაშს რომ ვუყუროთ. მეზობელთან ვუყურებთ ხოლმე. უზარმაზარი ტელევიზორი აქვს და იქ, ნამდვილს ჰგავს ყველაფერი.
საბა: შენც გაქვს ამხელა ტელევიზორი? ერთი სული მაქვს, ფეხბურთი როდის იქნება, აქ რომ ვუყურო. დედამ თქვა, რომ შეგვიძლია მეგობრებსაც დავუძახოთ. ჩემთან სახლში მარასდროს მოსულან ეგობრები! ახლა გეჩქარება? მოდი, ჩემს ახალ ტანსაცმელსაც გაჩვენებ! გახსოვს, ფეხბურთს ჩუსტებით რომ ვთამაშობდი? ახლა კი, ნახე! მაგარი სპორტული ფორმა და ფეხსაცმელი მაქვს!

It is so cool! Can you imagine, we have the biggest TV in the world! All my friends and uncles who live nearby will want to watch soccer here! That’ll be fun! You should come too!
It is so uncomfortable to play football in rubber slippers!
Saba: I have one pair of good shoes, but you can’t play football in them! When I put them on, I even walk carefully – so that God forbid they do not get torn – then there will be nothing to put on to school. Do you know how people play football? You must run back and forth! So, I run in slippers. I stumble over the stones, or at the most important moment they fly off my feet.
– You can’t play football in slippers! You urgently need sneakers!
Saba: Yes, but they are so expensive!
– Let’s dream! What else do you need except for sneakers?
Saba: I want a bike! And the ball, and the tracksuit. And when I grow up, I want to become to become a football player. Everyone loves football players.
– Who is your favorite football player?
Saba: Khvicha Kvratskhelia! I love him. He plays so cool! If I have his autograph, I will probably go crazy with joy. We do not even have a normal TV to watch Khvicha playing. I watch at the neighbor’s place. He has such a huge TV – everything is like alive there!
Saba: Do you also have such a big TV? I can’t wait to watch soccer on it. Mom said we can even invite our friends. I’ve never had friends over! Aren’t you in a hurry now? Let me show you my new clothes, too! Remember, I used to play soccer in slippers, and now look! I’ve got such cool sports tracksuit and sneakers!