კლასში საუკეთესო მოსწავლეა, ათოსანი - ლიკა (11 წლის) ნუთუ, ის საქართველოს საამაყო შვილი არ არის?! ნუთუ, მას პლანშეტი და ტელეფონი არ უნდა ჰქონდეს?! ის ხომ, ამ ნივთების გარეშე სწავლას ვერ გააგრძელებს?! და შესაძლოა, საქართველომ დაკარგოს დიდი მეცნიერი ან პოლიტიკოსი, ან თუნდაც, უდიდესი პრეზიდენტი ქვეყნის ისტორიაში!?
დაბადების დღე: 09.05.2011
შეგროვებულია:
245.5 ₾
(დონორი: 45)
ლიკა: პლანშეტზე ვოცნებობ. სკოლაში წარჩინებული მოსწავლე ვარ, კლასში საუკეთესო. მიყვარს გეოგრაფია და ბუნებისმეტყველება. ყოველთვის მინდა ვიცოდე იმაზე მეტი, ვიდრე სახელმძღვანელოებში წერია, მაგრამ არაფერი მაქვს, რომ ინტერნეტში შესვლა და იმ ყველაფრის ნახვა შევძლო, რაც მაინტერესებს. კიდევ, მინდა ცეკვაზე სიარული, მაგრამ დედაჩემს ფული არ აქვს, რომ მეცადინეობის საფასური გადაიხადოს და სპეციალური ტანსაცმელი მიყიდოს. მთელი ფული ჩემი ავადმყოფი ძმისთვის გვეხარჯება. ის უკვე 16 წლისაა, მაგრამ ჯერ კიდევ სჭირდება საფენები, წამლები და სპეციალური კვება. დედა ამბობს, რომ ჩვენ შეგვიძლია მოვითმინოთ, ნიკას კი - არა. ის შეიძლება მოკვდეს. ამიტომ, დედაჩემს არაფერს ვთხოვ. თქვენ კი, გთხოვეთ. ფეისბუქზე ვნახე, რომ ბევრ ბავშვს აჩუქეთ პლანშეტები, მათ ბედნიერ სახეებს რა დამავიწყებს?! მინდა, მეც მათ ადგილას აღმოვჩნდე!

My heart started glowing with happiness!
The best student in the class, straight A student – isn’t Lika (11 years old) a pride of the Nation?! Shouldn’t she have a tablet and a phone?! She would not be able to study further without them! And Georgia can lose, perhaps, a great scientist or politician, or even the greatest President in the history of the country!
Lika: I dream of a tablet. At school, I am an excellent student, the best in the class. I love geography and natural history. I always want to know more than one can read in textbooks, but I don’t have any device to go online and see everything that interests me. I also want to go to dance school, but my mother doesn’t have the money to pay for it and to buy special clothes. All the money goes to my sick brother. He is already 16 years old, but still needs diapers, medications and special food. Mom says that we can do without many things, but Nika cannot. He can die. That’s why I don’t ask my mother for anything. And I asked you. I saw on Facebook that you gave tablets to many children – I will never forget their happy faces. I want me to be in their place!
Smile, friends! After all, it’s you who made Lika happy! Her smile is directed specifically at you!
Lika: I’ve never felt so happy before! When they handed me the tablet I had been dreaming of, I felt warmth inside me, as if my heart had started warming me from the inside out! It’s a feeling I can’t put into words. I want everyone who made me so happy to feel the same! May they always receive what they want from the bottom of their hearts!