პატარა თეთრი კუბო ამ ოჯახის ცხოვრებაში უმძიმეს ტვირთად იქცა… მაგრამ ამით, უბედურება არ დასრულებულა! ოჯახი უკიდურეს სიღატაკეში ცხოვრობს! ასე არ შეიძლება! არ შეიძლება!
calendar ივნისი 6, 2026
პატარა თეთრი კუბო ამ ოჯახის ცხოვრებაში უმძიმეს ტვირთად იქცამაგრამ ამით, უბედურება არ დასრულებულა! ოჯახი უკიდურეს სიღატაკეში ცხოვრობს! ასე არ შეიძლება! არ შეიძლება!
2023 წელს მშობლებმა ახალშობილი ვაჟი დაასაფლავეს. ბიჭუნა ნაადრევად მოევლინა სამყაროს.
მისი პაწაწინა ფილტვები არა და არ გაიხსნა, ბავშვის ჯერ არ დაწყებული სიცოცხლე შეწყდა.
თუმცა, განსაცდელი ამით არ დასრულებულა. მათი 20 წლის გოგონა დაბადებიდანვე სიცოცხლისთვის იბრძვის.
ოჯახის მამა ხერხემლის გაუსაძლისი ტკივილით ცხოვრობს. მძიმე დაავადების გამო, მას არ შეუძლია მუშაობა, სიმძიმეების აწევა და იძულებულია, ტკივილგამაყუჩებელი პრეპარატები მიიღოს ყოველდღე
ეს ოჯახი შემწეობის მოკრძალებული თანხით გადარჩენისთვის იბრძვის, იხდიან საბანკო სესხს და ცდილობენ, საკუთარ ნაკვეთში მოყვანილი კარტოფილით გამოიკვებონ.
სახლში არ აქვთ ნორმალური სარეცხი მანქანა, გაზქურა ძლივს მუშაობს. ხშირად, ყველაზე აუცილებელ რამეებზეც კი არ ჰყოფნით ფული.
დღეს ამ ადამიანებს სჭირდებათ პროდუქტები, სარეცხი მანქანა, გაზქურა და ფეხსაცმელი.
ყველაზე მეტად კი, მათ ჩვენი თანადგომა სჭირდებათრათა დაუსრულებელი ტკივილისა და დანაკარგების შემდეგ, გასაჭირის პირისპირ მარტონი არ დარჩნენ.
თუ გსურთ, მოინახულოთ ოჯახი და დახმარება პირადად გაუწიოთ, მათი მისამართია: ქარელის მუნიციპალიტეტი, სოფელი კნოლევი.

A tiny white coffin became the heaviest burden this family has ever had to bear… But their suffering did not end there. Today, they are living in extreme poverty. No family should have to endure this. No one should.
In 2023, they buried their newborn son. The baby came into the world far too early.
His tiny lungs never had a chance to fully develop, and his life ended almost as soon as it began.
But their trials did not end there. Their 20-year-old daughter has been fighting for her life since the day she was born.
The father lives with constant, debilitating pain caused by a serious spinal condition. He can no longer work, lift heavy objects, and must rely on pain medication every day just to get through daily life.
The family survives on modest social benefits, struggles to repay bank loans, and relies heavily on potatoes grown in their small garden to put food on the table.
Their washing machine is no longer functional, their gas stove barely works, and there are times when they cannot afford even the most basic necessities.
Today, this family urgently needs food, a washing machine, a gas stove, and proper footwear.
More than anything, they need our support so that after years of heartbreaking loss, hardship, and suffering, they do not have to face their struggles alone.
If you are willing to visit the family and help them in person, here is their address: Kareli Municipality, Knolevi village.