მეგობრები მთელი დღე მირეკავენ და მილოცავენ ახალ ტელეფონს! სიხარულისგან ჭკუაზე არა ვარ!
ერთადერთი, რაც 11 წლის მარიამმა ჩერნოვეცკის ფონდის კორესპონდენტს სთხოვა, არის ბავშვთა კვება მისი ახალშობილი ძმისთვის. რა გულკეთილი და მზრუნველი გოგოა! ლუკა მხოლოდ ერთი კვირისაა, ის შიმშილისგან გაუჩერებლად ტირის. რძე არ ჰყოფნის, მშობლებს კი არაფერი აქვთ, ჩვილს რომ აჭამონ. გოგონას ესმის, რომ თავად ხმელი პურის ჭამა შეუძლია, მაგრამ პატარას?
მარიამს თანდაყოლილი გულის მანკი აქვს. ის მხოლოდ 10 თვის იყო, როდესაც ოპერაცია ჩაუტარდა. მას შემდეგ, ექიმთან ერთხელაც კი არ ყოფილა, რადგან ფული არ აქვთ მის მშობლებს. გოგონას მხოლოდ ერთი წყვილი ტანსაცმელი აქვს და ისიც, საზაფხულო. თბილი ტანსაცმელი ძალიან სჭირდება, არ აქვს მნიშვნელობა როგორი, მთავარია თბილი რომ იყოს და ფეხები არ გაეყინოს. გოგონა ზამთარში კედებით დადის სკოლაში.
მარიამი ცეკვის სწავლაზე ოცნებობს ამქვეყნად ყველაზე მეტად, მაგრამ, ფიზიკური დატვირთვა აკრძალული აქვს გულის პრობლემების გამო. ამიტომაც ის ინტერესით სწავლობს ცეკვას TikTok-ზე. მაგრამ, მას არ აქვს ისეთი ტელეფონი, ვიდეო რომ გადაიღოს სამახსოვროდ. გოგონამ ლამისაა იტიროს, ისე სტკივა გული და დარდობს. ჩვენ კი, ფონდში გოგონას სახეზე ღიმილის დანახვა ძალიან გვინდა. მოდით, ერთად ავუსრულოთ ოცნება მას!
(დანიშნულება: მარიამ მანუკიანი).
ანხის ჩარიცხვა ასევე შესაძლებელია ტერმინალებიდან:  ExpressPay, TBCpay, PayBox (OPPA). ჩვენს ფონდს იპოვით ქვეთავში “ქველმოქმედება“. ინფორმაციას ფონდის დამატებითი უფლება-მოვალეობების შესახებ შეგიძლიათ გაეცნოთ ბმულზე: https://goo.gl/GY2Gus
გაიღიმეთ, მეგობრებო! ეს ხომ თქვენ გააბედნიერეთ მარი! ის პირადად თქვენ გიღიმით!
მარი: შოკში ვარ, რომ ეს ახალი სუპერ ტელეფონი ჩემია! ჩემს მეგობრებსაც გაუხარდებათ და ისინიც შოკში იქნებიან! ახლა ქეთის დავურეკავ. ქეთი, მისმენ?!  ახალი ტელეფონიდან გირეკავ!
ქეთი, მეგობარი: რა?! აუ, აუ, რა მაგარია!!! ძალიან მიხარია შენ გამო, მეგობარო! ბევრი ვიდეო გადავიღოთ ერთად. გილოცავ მთელი გულით!
მარი: ახლა ტიკ-ტოკიც მექნება, ფეისბუქიც და მესენჯერიც!
ქეთი: ჩემო საყვარელო მეგობარო, რა მაგარია! ახლა ლიზის დაურეკე, ისიც გადარიე! ველოდები შენგან ცეკვის რილსს. აჩვენე ყველას, რა მაგრად ცეკვავ! მისმინე, ვინ გაგიკეთა ასეთი მაგარი საჩუქარი, ჯერ არ გითქვამს?
მარი: ჩერნოვეცკის ფონდმა. ყველაფერი დღეს მოგვიტანეს – ავეჯი, ტექნიკა და ტანსაცმელი… არ ვიცი, რომელი ერთი ვნახო! კარგი, გავიქეცი, ცეკვას ჩავწერ!

11-year-old Mariam is asking for baby formula for her hungry newborn brother and warm clothes for herself!
The only thing 11-year-old Mariam asked the Chernovetskyi Fund correspondent for was baby formula for her newborn brother. What a kind and caring soul she is! Luka is just one week old. The little one cries endlessly from hunger. He doesn’t get enough milk, but his parents have nothing to feed him. Mariam understands that she can manage with stale bread, but what about her baby brother?
Mariam was born with a heart defect. She was just 10 months old when she underwent surgery. Since then, she hasn’t been to a doctor because her parents can’t afford it. The girl has only one set of clothes—and those are summer clothes. She desperately needs warm clothing. It doesn’t matter what kind, as long as it’s warm enough to keep her feet from freezing. In winter, Mariam walks to school in sneakers.
More than anything, Mariam dreams of learning to dance, but physical activity is prohibited because of her heart condition. Instead, she enjoys learning dances on TikTok. But she doesn’t even have a phone to record a video to remember these moments. It deeply upsets her, and she feels sad. At the Chernovetskyi Fund, we want to see Mariam smile. Let’s make her dream come true—together!
– In Bank of Georgia GE64BG0000000470458000(Purpose: Mariam Manukyan).
Let’s smile, my friends! It’s because of all of you that Mari is filled with happiness! Her smile is meant just for you!
Mari: I’m in shock—this amazing new phone is actually mine! My friends are going to freak out with excitement! Let me call Keti right now.
– Hello, Keti! I’m calling you from my new phone!
Keti, her best friend: What?! No way!!! That’s so cool!!! I’m so happy for you, bestie! We’re going to record so many videos together! Congrats from the bottom of my heart!
Mari: Now I can finally have TikTok, Facebook, and Messenger too!
Keti: My dearest friend, this is awesome! Now call Lizi and blow her mind too! Oh, and I’m expecting a Reels video with your dance! Show everyone how amazing you are! By the way, who gave you such an incredible gift? You haven’t told me yet!