მეგობრებო, ლიზი გვპირდება, რომ გახდება ფრიადოსანი, თუ მას საწერ მაგიდას ვაჩუქებთ… თუნდაც პატარას… ლიზი თვითონაც პატარაა და მუხლებიც პატარა აქვს, ის ყოველდღე მუხლებზე ასრულებს დავალებას და მასწავლებლებს პასუხობს.
მას ჯერ პატარა მერხი უნდოდა, მაგრამ ჩვენ გადავწყვიტეთ, რომ მაგიდა უმჯობესია, პენალისა და დახეული ჩანთის მაგივრად კი მაგიდას პლანშეტი მივამატეთ… მაშინ უკვე 10-ზე კი არა, 12-ზე ისწავლის ლიზი!
საქართველო დაგეხმარება!
ლიზი (8 წლის): “იცით, რა მოუხერხებელია საშინაო დავალების მუხლებზე კეთება! ასოები რვეულში ულამაზო გამოდის და მასწავლებელი არ მიწერს „ათიანებს“. მე ვისურვებდი, სახლშიც ისეთი მერხი მქონდეს, როგორიც სკოლაში მაქვს! პირობას ვიძლევი, რომ საუკეთესო მოსწავლე გავხდები კლასში! “
ლიზი: „მე სკოლაში დახეული ჩანთით დავდივარ, ძალიან მრცხვენია! ძალიან ვნატრობ ახალ ჩანთას! და რაც სკოლისთვის საჭიროა : პენალი, ფანქრები, კალმები, საშლელი და სათლელი. მაგრამ, ჩემი ყველაზე დიდი ოცნებაა – პლანშეტი! პლანშეტით ვიმეცადინებდი და მულტფილმებსაც ვუყურებდი. მშობლებს ფული არ აქვთ, რომ მიყიდონ. მამიკოს ტუბერკულოზი აქვს, ძალიან არის ავად და ვერ მუშაობს, ამიტომ არ ვეუბნები ჩემს სურვილებს, არ მინდა გავანერვიულო. თქვენ კი მოგიყევით, კეთილები ხართ და ბავშვებს ეხმარებით!“
ავუსრულოთ ლიზის სურვილი, რომ გოგონამ გაბრწყინებული ღიმილით იაროს! დაეხმარო სხვას – ეს ყველაზე მნიშვნელოვანია, რაც ადამიანს შეუძია გააკეთოს. იჩქარეთ კეთილი საქმეების კეთება ჩერნოვეცკის ფონდთან ერთად!
– საქართველოს ბანკი GE64BG0000000470458000(დანიშნულება : ლიზი ბუთურიშვილი).
თანხის გადარიცხვა შეიძლება ტერმინალებიდანაც ExpressPay, TBCpay и PayBox (OPPA). განყოფილებაში „ქველმოქმედება“ იპოვეთ ჩვენი ფონდი (დამატებით უფლებებისა და მოვალეობებს შეგიძლიათ გაეცნოთ ბმულზე https://goo.gl/GY2Gus
გაიღიმეთ, მეგობრებო! თქვენ ბედნიერება აჩუქეთ პატარა ლიზის! ის პირადად თქვენთვის იღიმის!
ლიზი (8 წლის): „ოჰ, რამდენი საინტერესო ნივთი გაქვთ პარკებში – ისე, როგორც სასკოლო ბაზრობაზე! ჩვენ ამდენი არასდროს გვიყიდია. ამ ყველაფერს გვჩუქნით? ახლა, მაგიდაზე ამ ყველაფრის დიდი გორა დადგება – ბლოკნოტები, ფანქრები, პენალები! ყველაზე დიდი ბრჭყვიალა პენალი ჩემი იქნება – არავინ შეეხოს! ეს სახატავი დაფაც, პანდას ნახატით, ჩემია!“
ლიზი: „სკოლის ჩანთა გვირგვინით, ვის უნდა? პატარა პრინცესა ვინ არის? ოჰ, ეს ხომ მე ვარ – უმცროსი პრინცესა! მოდი ჩემთან, ჩემო ჩანთუკავ! ასევე – „გოგონების მეგზური“, რომელიც შევუკვეთე, გოგოშკური საიდუმლოებით.“
მეგობრებო, როგორც დაგპირდით, ლიზი საშინაო დავალებებს მუხლებზე აღარ დაწერს. თქვენი დახმარებით, ფონდმა მისთვის თანამედროვე სარკისებური მაგიდა და სკამები შეიძინა. ახლა, მას შეუძლია, აქ არა მხოლოდ იმეცადინოს, არამედ თავისი ლამაზი ანარეკლითაც დატკბეს. ლიზი დაგვპირდა, რომ ბეჯითად ისწავლის და მხოლოდ მაღალ ქულებს მიიღებს. გმადლობთ, ძვირფასო მეგობრებო! ყოველივე საუკეთესოს გისურვებთ!

Lizi promises the Fund’s friends that she’ll become a straight-A student if we give her a desk – even a small one. Lizi herself is small, and so are her little knees, which she uses as a desk every day, placing her notebooks on them to do her homework.
At first, she asked for a school desk at home, but we thought it would be better to get her a proper table – and with it, a small tablet, a schoolbag that isn’t torn like hers, and a pencil case. Then she’ll be getting twelve out of ten on her assignments. Keep studying, Lizi! Georgia will help you.
Lizi (8-year-old): “Do you know how hard it is to do homework on your knees? My letters come out messy, and my teacher doesn’t give me good marks. I wish I had a real desk at home, like the one at school! If I had that, I promise I’d be the best student in class!”
Lizi: “I go to school with an old, torn backpack. I’m so ashamed. I dream so much of having a new bag! And all the things I need for school: a pencil case, pencils, pens, erasers, and a sharpener. But my biggest dream is a tablet! I’d use it for studying… and watching cartoons. My parents can’t afford it. My daddy has tuberculosis. He’s very sick and can’t work. That’s why I never tell him what I want—I don’t want to upset him. But I told you—because you’re kind and help children!”
Let’s make Lizi’s dreams come true, so she can walk to school with a bright, beaming smile! Helping another person is one of the most meaningful things we can do. Join the Chernovetskyi Fund and do good today!
– In Bank of Georgia GE64BG0000000470458000(Purpose: Lizi Buturishvili).
Lizi (8-year-old): “Wow, there’s so much cool stuff in these bags – it’s like a school fair! We never get to buy this much. And you’re giving all of it to us? I’m going to pile everything on the table – little notebooks, crayons, pencil cases! The biggest shimmery pencil case is mine – so no one else can touch it! And the drawing board with a panda is mine too!”
Lizi: “Whose schoolbag has a crown on it? Who’s this little princess? Oh, it’s me – the little princess! Come here, my beautiful bag! And look—a ‘Guide for Girls,’ just like I asked for. It has girl secrets inside.”
Friends, just as we promised, Lizi will no longer have to do her homework on her lap. With your help, the Fund bought her a modern mirrored desk with chairs. Now she can not only study comfortably, but also admire her beautiful reflection. Lizi promised us that she’ll work hard at school and aim for top grades. Thank you, dear friends! Wishing you all the very best!