რა მოხდება, თუ პატარა სიმონის დასახმარებლად შემუშავდება კანონი: „სანამ რეგიონში ყველა სოციალურად დაუცველი ბავშვი არ დანაყრდება — ჩინოვნიკების შვილებს, თუ ჯანმრთელები არიან უფლება არ ექნებათ მიუსხდნენ სუფრას!“ და კიდევ:
საქართველოს პრეზიდენტის დადგენილება — სოციალური პოლიტიკის მინისტრის თანამდებობაზე დაინიშნოს მხოლოდ პიროვნება, რომელიც საქართველოს ყველაზე ღარიბი ოჯახიდანაა გამოსული!
სიმონი, 7 წლის: „დეიდა, მიდი ნახე, რა დაგვრჩა საჭმელი. ცოტა ლობიოს წვნიანი. და ეს ხუთი ბავშვისთვის. მე შიმშილს ავიტან, უმცროსებმა ჭამონ“.
სიმონი, 7 წლის: „ჩვენ ხმელ პურს ვჭამთ“.
7 წლის სიმონი იზრდება ძალიან ღარიბ, თუმცა კარგ და მეგობრულ, მრავალშვილიან ოჯახში. ოჯახში ხუთი ბავშვია და მშობლებს, სამწუხაროდ, არ აქვთ საშუალება, რომ თითოეულის სურვილი შეასრულონ.
სიმონისთვის ისეთი უბრალო ნივთებიც კი, როგორიცაა ახალი ზურგჩანთა, სანუკვარ ოცნებად იქცა. მისი ძველი ჩანთა უკვე სრულიად გაცვდა. გარდა ამისა, ბიჭი ყოველდღე ერთსა და იმავე ტანსაცმელში დადის და ძალიან ოცნებობს ახალ, ლამაზ ტანსაცმელზე.
სიმონი, 7 წლის: „დეიდა, როცა სკოლისთვის საჭირო ნივთებს ამ ჩანთაში ვაწყობ, ზოგჯერ ცვივა ხოლმე. მერე უკან ვიყურები, რომ არაფერი დამეკარგოს. დედამ ბევრიჯერ შემიკერა, მაგრამ ის ისეთი ძველია, მაინც იხევა”
სიმონის ყველაზე დიდი სურვილი ტელეფონია. კლასში ყველა მოსწავლეს აქვს თავისი მობილური, ხოლო სიმონი ერთადერთია, ვინც მოწყენილი უყურებს თანატოლებს. მას ისე უნდა ტელეფონი, რომ არ ჩამორჩეს სხვებს, რომ შეძლოს გაკვეთილებისთვის საჭირო ინფორმაციის მოძიება — სკოლა ხომ ძალიან მნიშვნელოვანია!
ამასთან, სიმონი ოცნებობს ადამიანი–ობობას ნამდვილ ჩასაცმელზე და სათამაშო პისტოლეტზე, რათა პოლიციელი გახდეს და გასაჭირში მყოფ ადამიანებს დაეხმაროს. მოდით, დავეხმაროთ სიმონს! ყველა ბავშვი იმსახურებს, რომ მისი ოცნებები რეალობად იქცეს.
ჩვენ ფონდში გვწამს, რომ როცა ბიჭი გაიზრდება, პოლიციის ოფიცერი გახდება და არასოდეს დაივიწყებს, რომ ჩერნოვეცკის ფონდის მეგობრებმა 7 წლის ღარიბი სიმონის ოცნებები

WHAT IF WE PASSED A LAW TO HELP LITTLE SIMON: “UNTIL EVERY SOCIALLY VULNERABLE CHILD IN THE REGION HAS EATEN, THE CHILDREN OF OFFICIALS, IF THEY ARE HEALTHY, HAVE NO RIGHT TO SIT AT THE TABLE!”
And another one – A DECREE FROM THE PRESIDENT OF GEORGIA: TO APPOINT AS MINISTER OF SOCIAL POLICY ONLY SOMEONE WHO COMES FROM THE POOREST FAMILY IN THE COUNTRY!
Simon, 7-year-old: “Auntie, come see what food we have left. Just a bit of bean soup. And that’s for five children. I can bear the hunger – let the little ones eat.”
Simon, 7-year-old: “We eat stale bread.”
Seven-year-old Simon is growing up in a very, very poor – but good and close-knit – large family. There are five children in the house, and unfortunately, the parents simply can’t fulfill the wishes of each one.
Even something as simple as a new school bag has become Simon’s cherished dream. His old one is completely worn out. He also wears the same clothes every day and dreams of having some new, nice ones.
Simon, 7 years old: “Auntie, when I pack my school supplies in this bag, they sometimes fall out. I keep turning around to make sure I don’t lose anything. Mama has mended it many times, but it’s so old that it keeps tearing again.”
Simon’s biggest dream is to have a phone. Every classmate already has one, and Simon is the only one left watching them with sadness. He dreams of having a phone so he can keep up with the others, and so he can look up information for his schoolwork – because school is so important to him!
He also dreams of having a real Spider-Man costume and a toy gun – because when he grows up, he wants to become a police officer and help people in trouble. Let’s help Simon! Every child deserves to have their dreams come true.
At the Fund, we believe that one day this little boy will grow up to be a police officer – and he will never forget that it was the friends of the Chernovetskyi Fund who made the dreams of a poor 7-year-old boy named Simon come true.
– In Bank of Georgia GE64BG0000000470458000(Purpose: Simon Pogosyan)
Let’s smile, my friends! It’s because of all of you that little Simon is filled with happiness! His smile is meant just for you!