აღდგომის დღესასწაული მარტოხელა მოხუცებისთვის!
მოწყალება ღვთის არსის თვისება და ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი ქრისტიანული სათნოებაა. ეს  არის მოყვასისადმი სიყვარულის გამოვლინება და ჭეშმარიტ რწმენასთან ერთად, აუცილებელი პირობაა ადამიანის სულის ცხონებისა: «ნეტარ იყვნენ მოწყალენი, რამეთუ იგინი შეიწყალნენ“… ეს ციტატა „მათეს სახარებიდან“ განსაკუთრებულ მნიშვნელობას იძენს სწორედ წინა სააღდგომო დღეებში!
…როდესაც ჩვენ ამ ადამიანების მოსანახულებლად მივდივართ, მათ საცხოვრებელში, რომელსაც რთულია სახლი თუ ბინა უწოდო,   ერთი და იგივე სურათს ვხედავთ: ოდნავ მბჟუტავი ნატურა, ობმოკიდებული კედლები,  დამწუხრებული და დაღვრემილი სახეები, სასოწარკვეთილი გამომეტყველება და… სამწუხარო დასასრულის მოლოდინი.
ამ „სახლების“ მაცხოვრებლები ხანდაზმული ადამიანები არიან, ზოგჯერ მათი ზუსტი ასაკის დადგენაც კი შეუძლებელია. თუ კარგად ჩავხედავთ მათ გატანჯულ თვალებში, აუცილებლად დავინახავთ განვლილი ცხოვრების იმ რთულ, მაგრამ საინტერესო გზას, რომელიც გამოიარეს და რომელსაც გულისფანცქალით იხსენებენ.
რა დასამალია და… ბევრი ჩვენგანი გაურბის მარტოხელა მოხუცებთან ურთიერთობას. რატომღაც მათ მიაჩნიათ, რომ ამით ისინი საკუთარ სიბერეს მოასწავებენ. რამდენ ახალგაზრდას ვიცნობთ, რომლებიც ფიქრობენ, რომ არასდროს დაბერდებიან ან თუ ოდესმე დაბერდებიან, შვილები და შვილიშვილები მოუვლიან… მაგრამ არავინ იცის რა და როგორ იქნება ხვალ, ხომ გსმენიათ – უფლის საქმეები იდუმალებით არის მოცული და ღვთის გზები შეუცნობელია!
ჩვენ ვცდილობთ, რომ მხოლოდ პოზიტიური ემოციებით დავიტვირთოთ თავი. ეს უკვე ერთგვარ „მოდად“ იქცა და მის დევნაში, ხშირად შეგნებულად ვარიდებთ თვალს იმ მწარე სინამდვილეს, რომელიც ჩვენს ირგვლივ არის.  გვინდა თუ არა, ეს სინამდვილე არსებობს და მას თვალი უნდა გავუსწოროთ. დიახ, სავსებით შესაძლებელია, რომ თქვენს გვერდით ვიღაც შიმშილობს, ვიღაც სასოწარკვეთისგან სტირის, ვიღაც კი – სიცოცხლის უკანასკნელ წუთებს ითვლის…
გვაპატიეთ, რომ სევდიანი სტატუსი გამოგვივიდა, მაგრამ ამის შესახებ თუ ხმამაღლა არ ვისაუბრეთ, თუ არ მივაქციეთ ამ პრობლემას ყურადღება, ჩვენს ცხოვრებას ფასი არ ექნება!
ჩვენ ამ თემაზე ხშირად ვამახვილებთ ყურადღებას.  ახლა კი, ამ წინა სააღდგომო დღეებში, კიდევ ერთხელ გვინდა მოგიწოდოთ, რომ არ დავივიწყოთ ჩვენი თანამოქალაქეები – მარტოხელა საწოლს მიჯაჭვული  მოხუცები! მოდით, ამ ყველაზე ნათელი დღესასწაულის მოლოდინში, გავუთბოთ მათ გულები,  შევწიროთ სააღდგომო ნობათი – პასკა, წითელი კვერცხი, სანთელი, ხილი და ტკბილეული!
თუ თქვენ მზად ხართ, რომ გამოიჩინოთ თანაგრძნობა და დახმარების ხელი გაუწოდოთ მარტოხელა ხანდაზმულ ჩვენს ბენეფიციარებს, თანხა შეგიძლიათ გადარიცხოთ ჩვენი ფონდის ანგარიშზე GE15TB7194336080100003 ან  GE64BG0000000470458000 (დანიშნულება:  სააღდგომო საჩუქრები) ან ჩარიცხოთ პირდაპირ ჩვენი საიტიდან  https://chernovetskyifund.ge/ge/projects/.
თვით ყველაზე კეთილშობილური ადამიანური გამარჯვებაც კი ერთგვარ მზეს ჰგავს, რომლის ერთი ნახევარი სინათლის სხივებს აშუქებს, ხოლო მეორე – ბნელს. მხოლოდ ქრისტეს გამარჯვებაა მზის მსგავსი, ნათელი სხივების გადმომღვრელი ყოველივეზე, რაც მის ქვეშაა. მხოლოდ ქრისტეს გამარჯვება აღავსებს ადამიანთა გულებს სრული სიხარულით. მხოლოდ ეს არის გამარჯვება, რომელშიც არ არის ნიშნისგება და ბოროტება.

Give the Easter holiday indigent elderly!
It has already become a good tradition on the eve of the Bright Resurrection to announce a charity event for lonely old people who badly need human warmth and attention.
Easter for Orthodox believers is the main event of the year, it’s a joy that I want to share with everyone, and first of all, with grandparents!
We regretfully have to state that many of our beneficiaries of the Home Care program who live on their tiny pension can not always get vital medicines and food. And about how to afford Easter cake and dyed eggs, they do not even dream!
How sad it is to celebrate!
But, we are deeply convinced that your attention and concern for grandparents who have been left alone will warm their soul, brighten their faces with smiles, give a holiday! You have already proved time and again that you can work miracles, that you can become a grandfather frost for unfortunate orphans, that you can become an angel guardian for seriously ill children, you have become a good wizard for large families on the verge of death!
And now we ask you to do a good Christian act, and become a ray of light for the lonely and bedridden infirm old people!
We begin a charitable action to raise funds for the purchase of the Easter set. We want to have Easter cake and painted eggs, fruits and other sweets, as well as pasta, cereals, oil on their table on this Bright Holiday.
The cost of one such set is only 10 lari. Agree, this is a very small amount in order to please these disadvantaged people on this Bright Holiday!
Our action carries a very important message for those who can help those in need, those who find themselves in a difficult situation, who need it more than TOTAL.
If your soul is inclined to charity and compassion, if you have a desire to present to our elderly single beneficiaries of the Easter Festival, then you can transfer the funds to the account of our Fund GE15TB7194336080100003 or GE64BG0000000470458000 (Purpose: Easter gifts). You can also transfer money directly through the website of our Foundation https://chernovetskyifund.ge/ru/projects/.
You can also donate money through the fast payment terminals NovaTechnology, TBCpay and ExpressPay. Go to the “Charity” section and select our Fund. (You can find the payment methods by clicking on the link https: // goo. Gl / GY2Gus.
Let this truly good Christian act become a weighty addition to your sincere prayers and pure thoughts! The Lord helps you and leads you through life!