ბედნიერების შეგრძნებები უსაზღვროა, მწუხარება კი ყოველთვის სხვადასხვაგვარი! ადამიანთა სამყაროში ერთნაირი გასაჭირი არ არსებობს! არცერთი მათგანი, რომლის შესახებაც გიამბობთ, ერთმანეთს არ ჰგავს! რამხელა მადლია, ადამიანების გაბედნიერება რომ შეგვიძლია, თავად კი ვემსახურებით უფალს! თქვენი სიკეთით იხარეთ, მეგობრებო, რადგან ის მხოლოდ ღვთისგან არის ბოძებული! წაიკითხეთ და დაეხმარეთ! ეს თქვენი შანსია, კიდევ უფრო ბედნიერი ადამანები გახდეთ ამქვეყნად! ბიბლიაში, დაბადების წიგნში ნათქვამია: „და თქვა ღმერთმა: „შევქმნათ ადამიანი ჩვენს ხატად და ჩვენს მსგავსად. და ეპატრონოს ზღვაში თევზს, ცაში ფრინველს, პირუტყვს, მთელ დედამიწას და ყოველ არსებას, რაც კი მიწაზე იძვრის. და შექმნა ღმერთმა ადამიანი თავის ხატად, ღვთის ხატად შექმნა იგი, კაცად და ქალად შექმნა ისინი.“ (დაბადება 1:26-27). თქვენი აზრით, რას მოიმოქმედებდა უფალი იმ სიტუაციაში, რომლის შესახებაც ახლა უნდა გიამბოთ?!
calendar ივნისი 25, 2025
ბედნიერების შეგრძნებები უსაზღვროა, მწუხარება კი ყოველთვის სხვადასხვაგვარი! ადამიანთა სამყაროში ერთნაირი გასაჭირი არ არსებობს! არცერთი მათგანი, რომლის შესახებაც გიამბობთ, ერთმანეთს არ ჰგავს! რამხელა მადლია, ადამიანების გაბედნიერება რომ შეგვიძლია, თავად კი ვემსახურებით უფალს! თქვენი სიკეთით იხარეთ, მეგობრებო, რადგან ის მხოლოდ ღვთისგან არის ბოძებული! წაიკითხეთ და დაეხმარეთ! ეს თქვენი შანსია, კიდევ უფრო ბედნიერი ადამანები გახდეთ ამქვეყნად!
თქვენი აზრით, რას მოიმოქმედებდა უფალი იმ სიტუაციაში, რომლის შესახებაც ახლა უნდა გიამბოთ?!
ორი მშვენიერი ფრინველი…
ამჟამად, ნანა 63 წლის არის, ბოლო 15 წლის განმავლობაში, საწოლს არის მიჯაჭვული. ჩვენო ძვირფასო მკითხველო, ახლა, ალბათ ფიქრობთ, რომ მექანიკური შეცდომაა და თხუთმეტი წლის ნაცვლად, თხუთმეტი თვე უნდა ეწეროს, ან თხუთმეტი კვირა. ეჰ… ნეტავ, მართლა ასე ყოფილიყო. სამწუხაროდ, სწორედ რომ თხუთმეტი წელია, რაც საბრალო ქალი, ლოგინიდან ვერ დგება. არა თუ ვერ დგება, დამოუკიდებლად გადაბრუნებაც კი არ შეუძლია.
გაფანტული სკლეროზი – სწორედ ეს საშინელი დიაგნოზი დაუსვეს ქალს მრავალი წლის წინ. ალბათ, ყველამ იცით, ეს დაავადება რა ვერაგია. ის ადამიანის ყველა ორგანოს „შეჭმას“ და პარალიზებას ცდილობს. დიახ… ეს დაავადება ფაქტობრივად, „ცოცხალ მიცვალებულად“ აქცევს ადამიანს.
ახალგაზრდობაში, ნანა გონიერებით, ღვთის სიყვარულით, განათლებითა და ადამიანების უანგარო სიყვარულით იყო გამორჩეული. ქალი ქუჩაში რომ გაივლიდა, ყველას ყურადღებას იქცევდა თავისი სილამაზით. ვინ წარმოიდგენდა, რომ სიცოცხლით სავსე ახალაგზრდა გოგონას, წლების შემდეგ, ამხელა განსაცდელი ელოდა წინ?
ვერაგი დაავადების გამო, ნანას ფაქტობრივად ყველა ორგანო დაზიანდა, გულის გარდა. მისი გული, ზღვა სიკეთით სავსე იყო ოდითგანვე და ალბათ, სწორედ ამიტომ, გული აღმოჩნდა ის ერთადერთი ორგანო, რომელსაც საშინელმა დაავადებამ ვერაფერი დააკლო.
ლოგინად ჩავარდნილი ქალის ერთადერთი ნათელი წერტილი, საწოლიდან ფანჯრის მიღმა დანახული „ფერადი სამყარო“ იყო. მაგრამ, მუხთალმა ცხოვრებამ ეს ნათელი წერტილიც კი არ შეარჩინა საბრალო ქალს – ნანას მხედველობა დაუქვეითდა.
ნანას „სავანე“ ეს ბნელი ოთახია, რომლის ფართობი მხოლოდ თხუთმეტი კვადრატული მეტრია. უბედურება კი ისაა, რომ მისი საკუთრება ესეც არ არის. ამ პირქუშ ოთახში, გემრიელი სადილის სურნელის ნაცვლად, მედიკამენტების მწარე სუნი დგას. მაგიდაზე მხოლოდ ხმელი პურის ნატეხს თუ აღმოაჩენთ. ქვაბში კი, ცოტაოდენ უგემურ საჭმელს.
ნანა (63 წლის): ახალგაზრდობაში ვერც კი წარმოვიდგენდი, რომ ასეთი გაგრძელება ექნებოდა ჩემს ცხოვრებას. „დასასრული როგორი იქნება?“ – ახლა, მხოლოდ ეს კითხვა მაფიქრებს. პასუხი კი ერთადერთია: კეთილი ადამიანების დახმარების გარეშე, ჩემი აღსასრული იმაზე ბევრად საშინელი იქნება, ვიდრე თქვენ წარმოგიდგენიათ, შვილო…
ნანას რომ შვილები ჰყოლოდა, ვინ იცის, იქნებ, სულ სხვანაირი ყოფილიყო მისი ცხოვრება?
ყველაზე გასაოცარი კი, იცით, რა არის? საშინელი ტანჯვის მიუხედავად, ნანას უფლის მიმართ წყრომის ერთი სიტყვაც არ დასცდენია.
„ალბათ, ეს დავიმსახურე“ – გაბზარული ხმით წარმოთქვა და ამოიოხრა.
ნანა ამ საშინელ საწოლზე წევს და ნაწოლების საწინააღმდეგო ლეიბსა და ორთოპედიულ ბალიშზე ოცნებობს უიმედოდ.
წამლების საყიდლადაც კი არ ჰყოფნის პენსიის თანხა.
ნანა: „ნაწოლების საწინააღმდეგო ლეიბი რომ მქონდეს, შემიმსუბუქდებოდა ტანჯვა. ორთოპედიული ბალიში ჩემი ოცნებაა. პულტით სამართავ სამედიცინო საწოლზე კი, უკვე თხუთმეტი წელია უიმედოდ ვოცნებობ. თხუთმეტი წელი უიმედო ოცნება… დღეს კი, პირველად, თხუთმეტი წლის განმავლობაში, იმედი გამიჩნდა, შვილო (მიმართავს ფონდის კორესპონდენტს). ჩემი ტანჯვის ამბავი კეთილი ადამიანების ყურამდე მივა და დარწმუნებული ვარ, არ მიმატოვებენ.“
როდესაც ფონდის კორესპონდენტი ემშვიდობებოდა საბრალო ქალს, ნანამ უთხრა: „ერთი წამით შეჩერდი, შვილო. მე არც შოკოლადით გამასპინძლება შემიძლია და ვერც სხვა რამით დავეხმარები თქვენი ფონდის შემომწირველებს. მაგრამ, მე შემიძლია, მათ ერთი ძვირფასი საჩუქარი რომ ვუსახსოვრო: „როდესაც დილა თენდება და თვალებს ახელთ, უპირველეს ყოვლისა, მადლობა უნდა შესწირეთ უფალს გათენებული დღისთვის. გახსოვდეთ, რომ სწორედ ეს  დილა, ბევრ ადამიანს არ გაუთენდა. ახალგაზრდობაში, უფალმა ყველაფერი მომცა იმისთვის, ბედნიერი რომ ვყოფილიყავი. მე კი, ვერ ვხედავდი იმას, რასაც უფალი მაძლევდა. სამაგიეროდ, მხოლოდ იმას ვამჩნევდი, რაც თითქოს, ჯერჯერობით არ მქონდა. ალბათ, სწორედ ამ უმადურობის გამო აღმოვჩნდი ასეთ განსაცდელში.
ამიტომ, შვილო, გთხოვ, ყველა ადამიანს მიაწვდინე ჩემი ხმა: მადლიერი იყავით უფლის და სატანა ვერასდროს, ვერასდროს მოგერევათ!“»
თუ გსურთ, მოინახულოთ და დახმარება პირადად გაუწიოთ ამ ოჯახს, მათი მისამართია: თბილისი, ვარკეთილი, უძოს ჩიხი 26.
(დანიშნულება: ბარამიების ოჯახი).
აუცილებლად ნახეთ ეს ვიდეო, მეგობრებო! და ნუ დაუშვებთ უბედური ქალის შეცდომას. წინასწარ იფიქრეთ სიბერეზე.

The feelings of happiness are boundless, but sorrow is always different! And there are no identical misfortunes in the world of people! Not a single misfortune we write about is like another! And what a joy it is to make people happy, and to be God’s messengers! Be happy in your kindness, friends, for it comes only from God! Read on and help! This is your chance to become even happier on Earth! The Bible, in the Book of Genesis, says: “Then God said, ‘Let Us make man in Our image, according to Our likeness…’ So God created man in His own image; in the image of God He created him; male and female He created them.” (Genesis 1:26–27) How do you think the Lord would act in the situation we wish to tell you about!?
calendar June 25, 2025
The feelings of happiness are boundless, but sorrow is always different! And there are no identical misfortunes in the world of people! Not a single misfortune we write about is like another! And what a joy it is to make people happy, and to be God’s messengers! Be happy in your kindness, friends, for it comes only from God! Read on and help! This is your chance to become even happier on Earth!
How do you think the Lord would act in the situation we wish to tell you about!?
Two beautiful birds…
Nana is now 63 years old, and for the last 15 of those years, she has been confined to bed. Our dear reader, you are probably thinking now that this is a typographical error, and instead of 15 years, it should say 15 months or 15 weeks. Oh… if only that were true. Unfortunately, it has indeed been 15 years since this poor woman has been able to get out of bed. Moreover, she cannot even turn over on her own.
Multiple Sclerosis – that is the terrible diagnosis she received many years ago. You probably all know how insidious this disease is. It tries to “consume” and paralyze every organ in the human body. Yes… this disease virtually turns a person into a “living dead.”
In her youth, Nana stood out for her intelligence, education, and selfless love for people. When she walked down the street, everyone noticed her beauty. Who would have thought that this vibrant young woman would face such a severe ordeal years later?
Due to the insidious disease, Nana’s virtually every organ is damaged – except her heart. Her heart was filled with boundless kindness from the very beginning, and perhaps that is why it remained the only organ the terrible disease could not touch.
The only bright spot in the life of the bedridden woman was the “colorful world” outside her window, visible from her bed.  But even this bright spot was not spared by cruel fate – Nana’s eyesight deteriorated.
Nana’s “refuge” became this dark, tiny room, just 15 square meters. And the tragedy is that even this room is not Nana’s property. In this dismal space, instead of the aroma of a delicious meal, there is the bitter smell of medicines; on the table there us just a piece of stale bread,  and in the pot — a bit of tasteless food.
Nana (63 years old): “In my youth, I could never have imagined my life would take such a turn. And what will the end be like?” – now, this is the only question that does not leave my mind. And there is only one answer to it: without the help of kind people, my end will be far more terrible than you can imagine, my child…”
If she had children, perhaps her life would have been completely different.
Do you know what’s most striking? Despite the unbearable suffering, not a single word of reproach toward the Lord escaped Nana’s lips.
“Perhaps I deserved this…” she uttered in a broken voice and sighed heavily.
Nana lies on this terrible bed and hopelessly dreams of an anti-decubitus mattress and an orthopedic pillow.
Her pension is not even enough for medicine.
Nana: “If I had an anti-decubitus mattress, my suffering would become at least a little easier. An orthopedic pillow is my dream.  And a medical bed with a remote control… I have been hopelessly dreaming of it for 15 years. Fifteen years – a hopeless dream… And today, for the first time in 15 years, I have hope, my child,” (she said to the fund’s correspondent). “My suffering will reach the ears of kind people, and I am sure – they will not abandon me in this torment.”
When the fund’s correspondent was saying goodbye to the poor woman,
Nana said: “Wait a minute, my child. I cannot offer you chocolate, nor can I help your fund’s benefactors in any other way. But I can give them one priceless gift: my wisdom, which gives me the strength to rejoice in life even in such a hopeless situation. Tell the fund’s most devoted friends:
‘When morning comes and you open your eyes – the first thing you must do is thank the Lord for a new day.’ In my youth, the Lord gave me everything to be happy. But I did not see what He gave me – I only noticed what, as I thought, He had not yet given me. Perhaps it is for this ingratitude that I find myself in such a trial.
Therefore, my child, I ask you – convey my words to every person:
‘Be grateful to the Lord – and then Satan will never, ever be able to defeat you.’
If you are willing to visit the family and help them in person, here is their address: Tbilisi, Varketili, 26 Udzo Turn.
(Purpose: The Baramia family).
Friends, be sure to watch this video!  Don’t make the same mistake as this unfortunate woman. Think about your old age in advance.