სიცოცხლის გაგრძელება, თუ საშინელი ტანჯვით სიკვდილი! უფალმა შესაძლებლობა და უფლება მოგვცა იმის, რომ 40 წლის რუსუდანის, კუჭ-ნაწლავის ვერაგი კიბოსგან გადარჩენის, მსოფლიოში ყველაზე კეთილშობილური მისიის მონაწილენი გავხდეთ!
calendar ნოემბერი 29, 2025
ვერაგი სიმსივნეის ცდილობს, ადამიანს ღვთისგან ბოძებული სიცოცხლე წაართვას. ის არც ბავშვებს, არც ქალებს და არც მოხუცებს ინდობსმისიმიზანიყოველთვის ერთიასასიკვდილო განაჩენი.
სწორედ ასეთ საშინელ ვერდიქტს ელოდება ახლა, ჩვენი თანამემამულე, ღვთისნიერი ქალბატონირუსა.
მის თვალებში კი, შიშია – სიკვდილის შიშია ჩამდგარი…
რუსა ძალიან მორიდებულია. გამოგვიტყდა, რომ ჩერნოვეცკის ფონდში დარეკვა პირველად რომ გადაწყვიტა, უკვე აკრიფა ნომერი, მაგრამ მაშინვე წაშალაუხერხულად იგრძნო თავი, უცნობი ადამიანებისთვის რომ უნდა ეთხოვა დახმარება.
2025 წლის მაისში, მას ნაწლავის სიმსივნე აღმოუჩინეს. სამწუხაროდ, უკვე ბოლო, შორსწასულ სტადიაზე. ოპერაციის დროს კი გაირკვა, რომ ქალის მდგომარეობა გაცილებით უფრო მძიმე იყო, ვიდრე მედიკოსები ვარაუდობდნენ.
ქირურგი იძულებული გახდა, მთლიანად ამოეღო მუცლის კედლის ცხიმოვანი ქსოვილის მარცხენა ნაწილი. ახლა, საბრალო რუსა ქიმიოთერაპიის კურსს გადის. მაგრამ, ყველაზე დიდი საშინელება წინ არის.
ოპერაციის შემდეგ, გამოკვლევებმა აჩვენა სამი მეტასტაზური კვანძი, რომელიც სწორედ ახლა, ყოველ წუთს, ანგრევს რუსუდანის სხეულს. ყოველი ახალი დღე, ამ ღვთისნიერ ქალს უფრო და უფრო აახლოებს სიკვდილთან. ჩვენ არ გვაქვს უფლება, რომ ეს დავუშვათ!!!
რუსა (40 წლის): ადამიანები ცდილობენ, გამამხნევონ, მაგრამ საბოლოოდ, მაინც მარტო ვრჩები დაავადების პირისპირ. ჩვენს გასავლელ გზას, ვერავინ გაივლის ჩვენ ნაცვლად.
ქალს სასწრაფოდ ესაჭიროება თურქეთის კლინიკაში წასვლა და დამატებითი დიაგნოსტიკის ჩატარება, რომლის ღირებულება მხოლოდ 1000 დოლარია. სულ რაღაც ერთი ათასიმაგრამ, სწორედ ამ თანხის არქონის გამო, სიკვდილი დაუნდობლად უახლოვდება რუსას.
რუსა: „ფიქრები დასასრულზეშიშიაზრები იმაზე, თუ რამდენი წლის სიცოცხლე დამრჩა…“
რუსა:ჩერნოვეცკის ფონდის მეგობრების კეთილშობილური საქმეების შესახებ, ბევრი მსმენია. ვიცი, რომ თქვენი წყალობით, ბევრმა სიკვდილი დაამარცხა. ამიტომაც, ჩემს სიცოცხლესაც თქვენ მოგანდობთ. მე მინდა ვიცოცხლოსიცოცხლე მინდამე მხოლოდ სიცოცხლე მინდა…“ – ჩურჩულით თქვა რუსამ და მშვიდი, კეთილი თვალებიდან ცრემლები გადმოსცვივდა.
გულმოწყალე ადამიანებო, სიტყვები მართლაც ზედმეტია ასეთ დროსგახსოვდეთ: დღეს, 1000 დოლარზეა დამოკიდებული რუსას სიცოცხლე. სიკვდილი თუ სიცოცხლე? ამგანაჩენის გამოტანა თქვენს ხელთაა.
არ მოგერიდოთ, მოგვმართეთ, მეგობრებო! გევედრებით! ჩვენთვის, პირადად ჩემთვისუდიდესი პატივია, დახმარების ხელი გამოგიწოდოთ თქვენი თანამემამულეებისმსოფლიოში ყველაზე კეთილშობილი ერის მხრიდან, რომლის მოქალაქეობაც უდიდესი პატივია პირადად ჩემთვის! თანაც, ჩემი ღმერთთან შეხვედრა ახლოვდება! წლებს აღარ ვითვლი! ოღონდ მოვასწრო დახმარება!!! მეც ისეთივე ცოდვილი ვარ, როგორც ყველა ადამიანი! უნდა მოვასწრო! ღმერთო, გადაარჩინე საქართველო!“ – ლეონიდ ჩერნოვეცკი.
თუ გსურთ, მოინახულოთ ოჯახი და დახმარება პირადად გაუწიოთ, მისი მისამართია: ქალაქი თბილისი, ვარკეთილი, შტეინბერგის . 4

TO KEEP LIVING – OR TO DIE IN AGONY. God has given us the chance to take part in one of the most noble missions in the world: to save 40‑year‑old Rusudan from a merciless bowel cancer.
calendar November 29, 2025
The tumor is ruthless. It tries to steal the life that was given to her by God. It spares no one – not children, not women, not the elderly. Its “goal” is always the same: a death sentence.
That is exactly the sentence our compatriot, a gentle, devout woman named Rusa, is now facing.
There is fear in her eyes… The fear of dying.
Rusa is very modest. She told me that the first time she decided to call the Chernovetskyi Fund, she typed in the number… but immediately erased it – too embarrassed to ask strangers for help.
In May 2025, doctors found a tumor in her intestine – already in an advanced stage. During surgery, they discovered her condition was far worse than expected.
The surgeon had to remove the entire left section of the abdominal fat tissue. Poor Rusa is now undergoing chemotherapy. But the worst part is still ahead.
Post‑surgery tests revealed three metastatic nodes – quietly destroying her body minute by minute. Every new day brings this kindhearted woman closer to death. We cannot allow that to happen.
Rusa, 40: “People try to encourage me, but in the end you’re still alone. No one can walk this road for you.”
She urgently needs to travel to a clinic in Turkey for additional diagnostics. The cost is just $1,000. Only a thousand – yet because she does not have this amount, death draws nearer every day.
“The thoughts about the end… the fear… wondering how much life I have left.”
Rusa, 40: “I’ve heard so much about the good done by the friends of the Chernovetskyi Fund. I know that thanks to you, many have escaped death. So I entrust my life to you. I want to live… I want to live. I want nothing but life…” she whispered, as tears slid down her gentle eyes.
From the Fund’s correspondent: Dear friends, words almost fail here.  Remember: Rusa’s life today depends on 1,000 dollars.  Life or death – this decision lies in your hands.
“And never hesitate to reach out to us, my friends. Please. For us – for me personally – it is an honor to extend a helping hand to our fellow citizens, the most noble people in the world. Your citizenship is an honor for me.
And my own meeting with God draws near. I no longer count the years – I only pray that I have enough time left to help. I am a sinner, like all people… But I must hurry. God, save Georgia.” – Leonid Chernovetskyi
If you are willing to visit the family and help them in person, here is their address: Tbilisi, Varketili, 4 Stenberg Str.