გთხოვთ, დახმარების ძახილი შეისმინოთ! კიბო სამი შვილის დედას შიგნიდან წვავს! კუჭის ავთვისებიანი სიმსივნის გამო, ნანა თითქმის ვერაფერს ჭამს. მას სასწრაფოდ სჭირდება დახმარება! მძიმედ დაავადებულმა ქალმა ჯანდაცვის სამინისტროსგან ქიმიოთერაპიისთვის თანხის გამოყოფაზე უარი მიიღო! დრო აღარ რჩება! ჩვენი ვალია, სამი შვილის დედას სიცოცხლე შევუნარჩუნოთ! რადგან, საბრალო ქალის ბედი სახელმწიფოს ნაკლებად ადარდებს!
დიდი გაჭირვებით, ნანამ გაიარა თურქეთში ქიმიოთერაპიის 12 კურსი. რამდენიმე დღეში კი შემდეგი ბლოკი უნდა დაიწყოს. საბრალო ქალის თქმით, ჯანდაცვის სამინისტროსგან დაფინანსებაზე უარი მიიღო. სამკურნალოდ წასვლა როგორ უნდა მოახერხოს? უბედური ქალის თქმით, ჯანდაცვის სამინისტრომ უარი უთხრა დაფინანსებაზე. რა სახსრებით წავიდეს ქალი სამკურნალოდ? მადლობა ღმერთს, რომ საქართველოში ყველა სნეულსა და უბედურს ვყავართ ჩვენ – ჩვენი ქვეყნის უბრალო მოქალაქეები. უფალი ყველაფერს ხედავს და დიდება მას, ჩვენ კიდევ გვექნება დრო, ვისაუბროთ იმაზე, თუ ვინ უფრო მოსწონს მინისტრს და ვინ არა და რა მიზეზით! სამინისტროში ასეთ მწუხარებას არავის ვუსურვებთ! დღეისთვის, ყველაფერი, რაც ოჯახს ჰქონდა, დახარჯულია. ჩვენ გარდა, მას სხვა არავის იმედი არ აქვს! მეგობრებო, გესმით, რას ნიშნავს ქიმიოთერაპიის შეწყვეტა იმ დროს, როდესაც მისი ერთი დღით გადადებაც კი არ შეიძლება? ქალს დახმარება ახლავე სჭირდება! ეს ერთადერთი შანსია, რომლის ხელიდან გაშვებაც არ შეიძლება, რათა ადამიანის სიცოცხლე გადავარჩინოთ!
0901200270გთხოვთ, დახმარების ძახილი შეისმინოთ! კიბო სამი შვილის დედას შიგნიდან წვავს! კუჭის ავთვისებიანი სიმსივნის გამო, ნანა თითქმის ვერაფერს ჭამს. მას სასწრაფოდ სჭირდება დახმარება! მძიმედ დაავადებულმა ქალმა ჯანდაცვის სამინისტროსგან ქიმიოთერაპიისთვის თანხის გამოყოფაზე უარი მიიღო! დრო აღარ რჩება! ჩვენი ვალია, სამი შვილის დედას სიცოცხლე შევუნარჩუნოთ! რადგან, საბრალო ქალის ბედი სახელმწიფოს ნაკლებად ადარდებს!
ნანა დღემდე კანკალით იხსენებს, მუცლის უეცარ ტკივილს რა მოჰყვა. კუჭის კიბოს დიაგნოზმა ის შოკში ჩააგდო, სამი შვილის დედას კოშმარულ სიზმარში ეგონა თავი! მდგომარეობა დღითი დღე უარესდება. ავთვისებიანი სიმსივნე სწრაფად პროგრესირებს და დანარჩენ ორგანოებსაც „შთანთქავს“. მეტასტაზები მუცლის ღრუსა და ლიმფურ კვანძებში გავრცელდა. ქალი საშინელი ტკივილებით იტანჯება, რომელსაც ვერ აყუჩებს ვერცერთი წამალი.
ნანამ უნდა იცოცხლოს! მისი სამი შვილი, პატარა ანგელოზები, 7 წლის ილია, 11 წლის ბერდია და 12 წლის ანანო დედაზე ღელავენ, ეშინიათ და თავზარდაცემულები ტირიან.
(ბერდია, 11 წლის): „დედიკო ძალიან მიყვარს და მინდა, რომ მალე გამოჯანმრთელდეს. გთხოვთ, ჩემი დედიკო გადაარჩინეთ!“
დიდი გაჭირვებით, ნანამ გაიარა თურქეთში ქიმიოთერაპიის 12 კურსი. რამდენიმე დღეში კი შემდეგი ბლოკი უნდა დაიწყოს. საბრალო ქალის თქმით, ჯანდაცვის სამინისტროსგან დაფინანსებაზე უარი მიიღო. სამკურნალოდ წასვლა როგორ უნდა მოახერხოს?
უბედური ქალის თქმით, ჯანდაცვის სამინისტრომ უარი უთხრა დაფინანსებაზე. რა სახსრებით წავიდეს ქალი სამკურნალოდ? მადლობა ღმერთს, რომ საქართველოში ყველა სნეულსა და უბედურს ვყავართ ჩვენ – ჩვენი ქვეყნის უბრალო მოქალაქეები. უფალი ყველაფერს ხედავს და დიდება მას, ჩვენ კიდევ გვექნება დრო, ვისაუბროთ იმაზე, თუ ვინ უფრო მოსწონს მინისტრს და ვინ არა და რა მიზეზით! სამინისტროში ასეთ მწუხარებას არავის ვუსურვებთ!
დღეისთვის, ყველაფერი, რაც ოჯახს ჰქონდა, დახარჯულია. ჩვენ გარდა, მას სხვა არავის იმედი არ აქვს!
მეგობრებო, გესმით, რას ნიშნავს ქიმიოთერაპიის შეწყვეტა იმ დროს, როდესაც მისი ერთი დღით გადადებაც კი არ შეიძლება? ქალს დახმარება ახლავე სჭირდება! ეს ერთადერთი შანსია, რომლის ხელიდან გაშვებაც არ შეიძლება, რათა ადამიანის სიცოცხლე გადავარჩინოთ!
ნანა (34 წლის): „გთხოვთ, დამეხმარეთ, რომ გადავრჩე და ვიცოცხლო ჩემი შვილებისთვის! სიცოცხლე მინდა, დედა სჭირდებათ ბავშვებს!“
შიმშილით დატანჯულ ნანას ფიზიკურად არ შეუძლია ჭამა. ლუკმა ყელში ეჩხირება, ვერაფერს ყლაპავს. სტკივა! გულისრევის მუდმივი შეგრძნება და გაუთავებელი სპაზმები აწუხებს. ახალგაზრდა ქალმა 15 კილოგრამი დაიკლო. ის, ფაქტობრივად, თვალსა და ხელს შუა ილევა.
ამ საშინელი დიაგნოზის წინაშე უმწეობა — აი, რა არის ყველაზე დამთრგუნველი… გულსაკლავია, როგორ უნდა გადმოგცეთ დედის ტკივილი, რათა დაიჯეროთ, რომ სიტუაცია ზღვარზეა და უბრალო ადამიანების დახმარება მართლაც ძალიან სჭირდება?!
(ანანო, 12 წლის): „გემუდარებით, ჩემი დედიკო გადაარჩინეთ! მჯერა და ვლოცულობ, რომ უფლის შეწევნით გაუძლოს ყველაფერს!“
რაც უფრო ადრე დავიწყებთ ქმედებას, მით უფრო დიდია შანსი იმისა, რომ ნანამ ამ ბრძოლაში გაიმარჯვოს. ნანა ბოლომდე იბრძოლებს! შვილები აძლევენ ძალას და რწმენას, რომ ყველაფერს გაუძლოს და, რაც არ უნდა მოხდეს, კვლავ გახდეს ჯანმრთელი და ენერგიული! იმისთვის, რომ დაინახოს, როგორ გაიზრდებიან მისი პატარები, ნანა მზად არის, ისევ და ისევ მტკიცედ დადგეს და გაუძლოს ქიმიოთერაპიის კურსებს — სანამ კიბო მის სხეულს სამუდამოდ არ დატოვებს!
ჩვენ კი, ფონდში, გთხოვთ თანადგომას, ნუ დარჩებით გულგრილი ამ უდიდესი უბედურების მიმართ! არავითარ შემთხვევაში არ უნდა დავკარგოთ დრო, რადგან დაავადება არავის ინდობს! ეს სასოწარკვეთილების ძახილია! ამ გულკეთილ ქართველ ქალს მკურნალობაში დავეხმაროთ! ის კი მადლობას გეტყვით და მთელი თავისი დედობრივი სიყვარულით აღსავსე გულით თქვენი ჯანმრთელობისთვის ილოცებს.
თუ გსურთ, მოინახულოთ და დახმარება პირადად გაუწიოთ ამ ოჯახს, მათი მისამართია: თბილისი, დავით აღმაშენებლის ხეივანი, მე-14 კილომეტრი, ბინა 2.
– In Bank of Georgia GE64BG0000000470458000(დანიშნულება: გერლიანების ოჯახი)
თანხის ჩარიცხვა ასევე შესაძლებელია ტერმინალებიდან: ExpressPay, TBCpay, PayBox (OPPA). ჩვენს ფონდს იპოვით ქვეთავში “ქველმოქმედება“. ინფორმაციას ფონდის დამატებითი უფლება-მოვალეობების შესახებ შეგიძლიათ გაეცნოთ ბმულზე:https://goo.gl/GY2Gus
15901.41₾დარჩა:
176.32₾შემოწირულია: