SOS! SOS! SOS! ამჟამად, პატარა დემეტრე თურქეთის ერთ-ერთი კლინიკის რეანიმაციაში იმყოფება და სიკვდილს ებრძვის! მეგობრებო, ახლა მხოლოდ ჩვენზეა დამოკიდებული, გადარჩება ეს პატარა ანგელოზი, თუ არა! ბავშვს დაზიანებული აქვს თავის ტვინი! ნუთუ მართლა დავუშვებთ იმას, რომ ქართველი ბიჭუნა უცხო მიწაზე დაიღუპოს?!
ღმერთო, რა ლამაზი, რა ტკბილი ბიჭია… ნუ დაუშვებ, რომ მოკვდეს! სწორედ ამ წუთებში პატარა დემეტრე სიკვდილს ებრძვის! ამჟამად, ბავშვი თურქეთის ერთ–ერთი კლინიკის რეანიმაციაში იმყოფება, ფილტვების ხელოვნური ვენტილაციის აპარატზეა შეერთებული. მისი გადარჩენის ერთადერთი შანსი კი დამოკიდებულია იმაზე, რამდენად გამოეხმაურებიან კეთილი ადამიანები და დაეხმარებიან ბავშვს მისი სიცოცხლის გადასარჩენად აუცილებელ მკურნალობაში.
ნატო, დემეტრეს დედა (31 წლის): „დემეტრე ერთი წლის და 8 თვის არის. სულ სძინავს, ტირილიც არ შეუძლია. ექიმებმა თქვეს, რომ ბავშვის გეგმიურ აცრას მოჰყვა ასეთი გართულება, რაც უიშვიათესი შემთხვევა არის – მილიონი ბავშვიდან მხოლოდ რამდენიმეს აქვს ასეთი რეაქცია. საქართველოში ზუსტი დიაგნოზი ვერ დაუსვეს, ამიტომ ჩვენი შვილი დაუყოვნებლივ თურქეთში წავიყვანეთ. ამ ეტაპზე, ჩვენ ყველა ფინანსური რესურსი ამოვწურეთ, რაც გვქონდა. ჩვენი ერთადერთი იმედი კეთილი ადამიანები არიან, ვინც დაეხმარება ჩვენს ბიჭს“.
აღმოჩნდა, რომ ბიჭუნას ტვინის დაზიანება ჰქონდა. გარდა ამისა, ერთი ფილტვი გაუჩერდა, ამიტომაც სასწრაფოდ შეაერთეს ფილტვების ხელოვნური ვენტილაციის აპარატზე.
0901200270SOS! SOS! SOS! ამჟამად, პატარა დემეტრე თურქეთის ერთ–ერთი კლინიკის რეანიმაციაში იმყოფება და სიკვდილს ებრძვის! მეგობრებო, ახლა მხოლოდ ჩვენზეა დამოკიდებული, გადარჩება ეს პატარა ანგელოზი, თუ არა! ბავშვს დაზიანებული აქვს თავის ტვინი! ნუთუ მართლა დავუშვებთ იმას, რომ ქართველი ბიჭუნა უცხო მიწაზე დაიღუპოს?!
ნახეთ დაავადებამ რა დამართა ბავშვს! აქტიური და მხიარული ბიჭი გაუნძრევლად წევს ახლა!
თურქი ექიმების წინასწარი პროგნოზით, ბიჭუნამ რეანიმაციაში მინიმუმ ორი თვე უნდა დაჰყოს. წარმოიდგინეთ, კლინიკაში ერთი დღის ღირებულება 2 000 დოლარი არის. საიდან უნდა ჰქონდეთ მის მშობლებს ამხელა თანხა?
ორივე მშობელი ამჟამად თურქეთში იმყოფება და შვილს უვლიან. დღეს მათ საშუალება არ აქვთ, ძვირადღირებული მკურნალობის საფასური თავად გადაიხადონ. ამჟამინდელ სიტუაციაში კი დემეტრესთვის დრო გადამწყვეტია.
ამ პატარა ანგელოზს უბედურების პირისპირ მარტოს ნუ მიატოვებთ! დაეხმარეთ! მას არავინ ჰყავს, ჩვენ გარდა, მეგობრებო!
თუ გსურთ, მოინახულოთ და დახმარება პირადად გაუწიოთ ამ ოჯახს, მათი მისამართია: ქალაქი მცხეთა, წერეთლის ქ. 15.
ყოველ ჯერზე, როდესაც ვინმეს დახმარება შეგიძლიათ, უბრალოდ დაეხმარეთ და გაიხარეთ, რომ ღმერთი თქვენი მეშვეობით პასუხობს ვიღაცის ლოცვებს!
მეგობრებო, კიდევ ერთი თხოვნა გვაქვს თქვენთან: თუკი შეიტყობთ, რომ თქვენს ნაცნობს ან მეზობელს სჭირდება დახმარება, გთხოვთ, გამოიჩინოთ გულისხმიერება და მოგვწეროთ ამის შესახებ ელექტრონულ მისამართზე: office-fsp@fsp.ge
– საქართველოს ბანკი GE64BG0000000470458000(დანიშნულება: ხაინდრავების ოჯახი)
22337.30₾დარჩა:
10497.38₾შემოწირულია:
2126 დონორი
დასრულებული!