მწუხარება ყოველთვის აერთიანებს ღვთის ხალხს!
ძვირფასო მეგობრებო, 3 აგვისტოს, დაახლოებით 15:15 საათზე – მოხდა უზარმაზარი ადამიანური მწუხარება: წყლის ზვავმა ხეების ნამსხვრევებითა და ტალახით მთლიანად გაანადგურა ჩვენი თანამემამულეების სახლები! მაგრამ ყველაზე უარესი რაც შეიძლებოდა მომხდარიყო – საქართველომ მრავალი თანამოქალაქის სიცოცხლე დაკარგა!
საქართველოს მოქალაქეები ისედაც ძალიან ცოტა დარჩნენ! ჩვენი თანამემამულეების უმეტესობა საზღვარგარეთ იმყოფებიან… ვაი, ვაი!!!
მე არ ვიცი ხელისუფლების გეგმები… დარწმუნებული ვარ, როგორც ყველა პოსტსაბჭოთა ქვეყანაში, სადაც ადამიანის სიცოცხლეს არ აქვს მნიშვნელობა, ყველაფერი, როგორც ყოველთვის, არეული იქნება! მართალია, ისინი ბევრს გააკეთებენ… მაგრამ, ნამდვილად არ გააკეთებენ ამას ისე, როგორც საკუთარი თავისთვის გააკეთებდნენ! და ისინი მოიპარავენ არც ისე ცოტას!
დარწმუნებული ვარ, ჩვენს  გარდა არავინ მიიღებს გულით და სულით ყველა ბავშვის, მოხუცის, ავადმყოფის თუ დაშავებულის პრობლემას! არავინ! ასე რომ, ავიღოთ ეს ვითარება ჩვენს ხელში, რამდენადაც შეგვიძლია…
რა თქმა უნდა, განსაკუთრებული ტრანსპორტი და ვერტმფრენები არ გვაქვს… როცა საქართველო შვეიცარია გახდება, – შეიძლება გვქონდეს! ჯერ ჯერობით სალაპარაკოც კი არაფერია… ამიტომ ვთხოვ ყველას, ვინც მომისმენს, რჩევა მომცეს, რისი გაკეთება შეგვიძლია, რომ როგორმე დავეხმაროთ უბედურებს! რომ ყველამ იცოდეს თქვენი სიკეთის შესახებ, იამაყონ, იმითი რომ ისინი საქართველოს მოქალაქეები არიან, რომლებიც 1000 წლის მანძილზე ეხმარებოდნენ ერთმანეთს ყველა საშინელ უბედურებაში…! და არ უყურებდნენ ვინ რა ეროვნების იყო.უბედურება ყველასთვის ერთია!!!
დღეს ჩვენ ვხსნით ანგარიშს სტიქიის შედეგად დაზარალებულთათვის სახსრების მოსაზიდად. და რამდენად უფრო რაციონალურია მათი დახარჯვა – ყველაფერს ერთად გადავწყვეტთ სულით და გულით!

Grief always unites God’s people!
Dear friends, on August 3, at around 15:15, a huge human tragedy occurred: a water avalanche with tree debris and mud completely destroyed the homes of our fellow citizens! But the most terrible thing that could happen is that Georgia lost the lives of many of its compatriots!
And there are so few citizens of Georgia left! The majority of our compatriots are abroad… Grief, Grief!!!
I am unaware of the government’s plans… I am sure that, as in all post-Soviet countries where a person’s life means little, everything will be chaotic as always! Although they will do a lot… But certainly not as they would do for themselves! And they will likely steal quite a lot too!
I am confident that no one besides us and you will empathize with the problems of every child, elderly person, sick, or disaster-stricken individual with heart and soul! No one! So let’s take the situation into our own hands as much as we can…
Of course, we don’t have special transport and helicopters. Well, when Georgia becomes like Switzerland, maybe then we will! But for now, there’s nothing to talk about… So, I ask everyone who hears me to give advice on what we can do to help the unfortunate ones in any way possible! So that they all know your kindness, be proud that they are citizens of Georgia, who have helped each other for a thousand years in all terrible disasters…! And not care about the nationality of others. Disaster is the same for everyone!!!
Today we are opening an account to collect funds for those affected by the disaster. And we will decide together, with heart and soul, how to spend them most effectively!
Leonid Chernovetskyi
If you want to lend a helping hand to someone in need, make a donation today on our website. Every penny counts and is aid to those affected by a terrible disaster.
Donate today. PayPal: https://www.paypal.com/paypalme/ChernovetskyiFund
We have already helped thousands of the underprivileged with your support! Let’s also support this family! And who knows, someday we might need help from strangers ourselves, as life is so unpredictable!