მზად ვარ შევწირო ჩემს შვილს სიცოცხლე!
ექას მშობლები ძალ-ღონეს არ იშურებენ, რომ მათი შვილის მდგომარეობა გაუმჯობესდეს, თუმცა ოჯახი სიღარიბეში ცხოვრობს…
18 წლის ბექა ჩაჩანიძე მხოლოდ 20 კილოგრამს იწონის.  მას არ შეუძლია დამოუკიდებლად გადაადგილება, უჭირს სუნთქვა და ყლაპვა, ხშირად ემართება ასთმური შეტევა და მხოლოდ ტკივილგამაყუჩებელი პრეპარატები უმსუბუქებენ საშინელ ტკივილებს.
ბექას მშობლები ძალ-ღონეს არ იშურებენ, რომ მათი შვილის მდგომარეობა გაუმჯობესდეს, თუმცა ოჯახი სიღარიბეში ცხოვრობს, რაც არ იძლევა ავადმყოფის მოვლის ნორმალურ საშუალებას.
ეს ოჯახი ცხოვრობს დაუმთავრებელი ორსართულიანი სახლის პირველ სართულზე, სადაც აუტანელი საცხოვრებელი პირობებია. ჩაჩანიძეების თვიური შემოსავალი საცხოვრებელ მინიმუმზე დაბალია. ისინი ხშირად შიმშილობენ, ვერ ყიდულობენ ავადმყოფისთვის აუცილებელ მედიკამენტებს, პრაქტიკულად არ გააჩნიათ თბილი ტანსაცმელი და ელემენტარული საყოფაცხოვრებო ნივთები.
ეს ოჯახი ბევრს არ ითხოვს! ისინი ღმერთს ევედრებიან, რომ მათ ცხოვრებაში გამოჩნდნენ კეთილი ადამიანები, რომლებიც დაეხმარებიან ორთოპედიული საწოლის და მატრასის, ტკივილგამაყუჩებელი და სამკურნალო  პრეპარატების შეძენაში.  ეს ყველაფერი საგრძნობლად შეუმსუბუქებს ბექას მძიმე მდგომარეობას და მისცემს ძალას, რომ განაგრძოს ბრძოლა სიცოცხლისთვის!
ჩვენ რამდენიმე შეკითხვით მივმართეთ იას, ბექას დედას:
-ქალბატონო, ვინმე თუ გეხმარებათ?
-აბა ვინ უნდა დაგვეხმაროს? ირგვლივ ხომ ყველას უჭირს?! ხალხს არ აქვს  საშუალება, რომ თუნდაც მცირედი გაიღოს ჩემი შვილისთვის.
-სახელმწიფო ან საქველმოქმედო ფონდებისთვის თუ მიგიმართავთ?
-ვისაც არ მივმართეთ დახმარების თხოვნით, ყველამ უარით გამოგვისტუმრა. „თქვენო მუშაობა შეგიძლიათ და დახმარება არ გეკუთვნითო“ – ასე მითხრეს. ღმერთო ჩემო, როგორ გავაგებინო ამ ხალხს, რომ ჩემი შვილი უმძიმეს მდგომარეობაშია და მამამისის მიერ სეზონურ სამუშაოზე გამომუშავებული მცირე თანხა მას ვერ უშველის.  ჩვენ კეთილი ადამიანების დახმარება გვჭირდება და ამას შევთხოვთ უფალს!
– და რას აპირებთ?
-ვლოცულობ, რომ ღმერთმა შეუმსუბუქოს ჩემს ბიჭს მძიმე ხვედრი. მზად ვარ შევწირო მას ჩემი სიცოცხლე!
მეგობრებო, ბექას და მის უკიდურეს სიღარიბეში მცხოვრებ ოჯახს ჩვენი მხარდაჭერა სჭირდება. მოდით, ეს საქმე არ გადავდოთ ხვალისთვის და ახლავე გავუწოდოთ მათ დახმარების ხელი!  ბექას მდგომარეობა განსაკუთრებით გაუარესდა ბოლო ერთი წლის განმავლობაში; მას ძველების ისეთი აუტანელი ტკივილები აქვს, რომ  გადაუდებელ დახმარებას საჭიროებს.
თანხის გადარიცხვა ბექას მხარდასაჭერად შესაძლებელია ჩერნოვეცკის ფონდის ანგარიშზე GE15TB7194336080100003 ან  GE64BG0000000470458000 (დანიშნულება: ბექა ჩაჩანიძე). თანხის ჩარიცხვა შესაძლებელია ფონდის საიტიდანაც.
თქვენ, ასევე, შეგიძლიათ თანხის გადარიცხვა სწრაფი გადახდის ტერმინალებიდან NovaTechnology, TBCpay და ExpressPay. განყოფილებაში „ქველმოქმედება“ აირჩიეთ ჩვენი ფონდი (ფონდის დამატებითი უფლებები და მოვალეობები იხილეთ შემდეგ მისამართზე: https://goo. gl/GY2Gus).

“I am ready to give my life for it”
Every day, loving mother and father pray to God that He return their health to their son and at least do so that his bones do not hurt.
18 year old Chachanidze Beka weighs only 20 kg! He no longer can move independently, rests on painkillers, swallowing is difficult, and frequent asthma attacks make his life unbearable.
There is a family on the first floor of a two-story house, the state of which is simply impossible to describe with words. Their monthly income is below the subsistence minimum, sometimes even it is not enough for simple painkillers! The family actually exists, only by the will of God.
These people do not ask for much, they pray only for one thing, in order to relieve the son of suffering and at least return to him the condition that he had three months ago, and for this you need only an Orthopedic bed and a comfortable mattress! They will calm brittle bones and joints, the necessary medicines will comfort pain and restore bones, and special nutritional mixtures will give Beke strength to fight!
– Oya, does anyone help you?
– Only God, only He takes care of us! And the people around are used to seeing our grief and often do not notice … And you yourself know what life is all around: everyone has their own problems! I addressed many races, different structures, different funds, but, alas … They say that we can work, so we do not need help. As if my son can take care of himself. Atheists! God forgive them. I am ready to give my life for my son, and I will fight for his life to the end. ”- The poor woman said through tears.
(Beck was such a cheerful boy when his bones didn’t start to hurt)
These people need our help! God sees everything, we can not stay away! Relieve the fate of Becki is our social and moral duty! The boy has not smiled for a year! And he is such a cheerful guy … We ask you to take their grief to heart and support a poor family than you can, at least with a repost.
You can transfer funds at your discretion to the account of the Fund GE15TB7194336080100003 or GE64BG0000000470458000 (appointment: Chachanidze Family) or pay directly from the Foundation’s website https://chernovetskyifund.ge/ge/projects/