„როდესაც გავიზრდები, აუცილებლად დავეხმარები ბავშვებს!“
25 აგვისტოს, ელენე გაბაიძეს 14 წელი შეუსრულდება! ის უკვე დიდი, მხიარული და კეთილი გოგონაა, რომელსაც ყველაფერი აინტერესებს! ის ისეთი პოზიტიური ფონდში მას „ჩახუტება გოგონას“ ვეძახით.
მეგობრებო, პერიოდულად ჩვენ შესაძლებლობას გაძლევთ ჩვენი, სამი მცირე საოჯახო ტიპის სახლის აღსაზრდელებს  დაბადების დღეები პირადად მიულოცოთ. ეს უკვე ტრადიციად იქცა, რომელიც გულგრილად არ ტოვებს ბევრ ჩვენ მოქალაქეს. და ჩვენ ეს გულწრფელად გვიხარია!
ღვთის წყალობით ჩვენ შევძელით უფსკრულის პირას მყოფი ბავშვების გადარჩენა და ჩვენი ზრუნვის ქვეშ აყვანა. ისინი მათთვის უცნობ გარემოში მოხვდნენ – სითბოს, სიმყუდროვის, სიყვარულისა და მზრუნველობის სამყაროში!
ელენე არაჩვეულებრივი გოგონაა, მიზანდასახული, არაჩვეულებრივი და ბეჯითი მოსწავლე, სისტემატიურად მონაწილეობს ოლიმპიადებში და ყოველთვის დიპლომებითა და პრიზებით ბრუნდება.
ჩვენ არაერთხელ გვიამბნია, თქვენთვის მისი წარმატების შესახებ. ჩვენ ყველაფერს ვაკეთებთ, რომ მისი ცხოვრება ბავშვური სიხარულით იყოს გაჯერებული! ჩვენ ელენეს, თავისი ოცნებების სკივრის გახსნა და მათი განდობა ვთხოვეთ.
-რომელი ოცნებაა ისეთი, რომელიც ყველაზე მეტად გაგახარებდა?
ელენე: რამდენიმე ხნის წინ სკოლაში მათემატიკის კონკურსში გავიმარჯვე. ამას ჩემგან არავინ ელოდა. ბანაკში წამიყვანეს, არაჩვეულებრივი და დაუვიწყარი იყო!  ხოდა, ვოცნებობ ხშირად გავიმარჯვო და საუკეთესო ვიყო ყველაფერში! მათემატიკის გარდა, კითხვაზე ვგიჟდები… მთელი დღეები შემიძლია ვიკითხო! ვოცნებობ, რომ დიდი ბიბლიოთეკა მქონდეს!
-როგორ სწავლობ სკოლაში და რომელი საგნები გიყვარს?
ელენე: ყველა საგანი მიყვარს და მაღალ ნიშნებს ვღებულობ! ქართული ლიტერატურა მაინც განსაკუთრებულია ჩემთვის.
-ვინ გინდა რომ გამოხვიდე, გადაწყვიტე უკვე?
ელენე: კი, რა თქმა უნდა! მასწავლებლობა მინდა, მინდა ბავშვებზე ვიზრუნო! მინდა ისეთი ვიყო, როგორებიც ჩვენი აღმზრდელები არიან. ძალიან მიყვარს ბავშვები, და როდესაც გავთხოვდები და ჩემი ოჯახი მექნება, ბევრი ბავშვები მეყოლება!
მეგობრებო ჩვენი ბავშვები მიჩვეულები არიან, რომ მათ დაბადების დღეებს ზარ-ზეიმით აღვნიშნავთ, რის შესახებაც ჩვენი ფეისბუქ გვერდის მეშვეობით გაგებინებთ. გასაკვირი არაა, რომ ელენეც თავის დაბადების დღეს მოუთმენლად ელის. ის დარწმუნებულია, რომ ეს დღე ჯადოსნური იქნება, ბევრი საჩუქრით, სიურპრიზით, სიმღერებითა და ცეკვებით გაჯერებული!
ჩვენ, როგორც ყოველთვის, ჩვენს აღსაზრდელს დღესასწაულს მოვუწყობთ! როგორც ყოველთვის გაიშლება სადღესასწაულო სუფრა და აინთება სანთლები, ვაჩუქებთ მას ნანატრ წიგნებს ბიბლიოთეკისთვის! თუ სურვილი გაგიჩნდებათ პირადად მიულოცოთ მას დაბადების დღე, ჩვენი კარი ყოველთვის ღიაა თქვენთვის! თქვენ შეგიძლიათ ასევე მისწეროთ წერილი და აჩუქოთ, მას რასაც საჭიროდ ჩათვლით. გახსოვდეთ, სხვისთვის საჩუქრის ჩუქებით თქვენ უფრო მეტად კეთილშობილი ხდებით!
შემოწირულობა შეგიძლიათ გადარიცხოთ ჩვენი ფონდის ანგარიშზე GE15TB7194336080100003 ან  GE64BG0000000470458000 (დანიშნულება: საჩუქარი ელენესთვის) ან გადმორიცხოთ პირდაპირ საიტიდან.
ჩვენ აუცილებლად  მოგიყვებით ელენეს შთაბეჭდილებების შესახებ!
განსაკუთრებული მადლობა მათ, ვინ გააზიარებს ამ პუბლიკაციას! თქვენი დახმარებით ამ ამბის შესახებ სხვებიც გაიგებენ!

Elena Gabaidze on August 25th will turn 14 years old! She is no longer a little girl with tears in her eyes, but a cheerful and kind little man who is interested in everything in the world! Her heart and love will warm any heart, as we call it in the fund – this is a hugging girl! She’s just a walking positive!
Friends, we periodically give you the opportunity to personally take part in Happy Birthday congratulations to the pupils of our three small family-type houses. This has already become a good tradition, which does not leave indifferent many of our fellow citizens. And we are sincerely glad of this!
With God’s help, we managed to pull these guys from the edge of the abyss and take them up for education. They found themselves in a hitherto unknown world – a world of warmth, comfort, love and care!
Elena is a wonderful girl, very purposeful, studying well at school, systematically takes part in city olympiads in various subjects and always returns with diplomas and prizes. We have repeatedly told you about her small victories, which are very, very significant for us! We are doing everything so that her life with us would be happy and childishly fun! We asked Elena to tell us her secret – tell us what she dreams about.
– Is there a dream that would make you very happy?
Elena: I recently won a contest at a math school! You know, no one expected this from me, even I did not expect it. Then, they took me to the camp, Oooh, it was unforgettable! My dream is to often win and be the best in everything! Besides mathematics, I love reading … I can read all the time! I dream of a big library!
– And how do you go to school, what subjects do you like most?
Elena: I love all objects and get high marks on them! I love Georgian literature very much.
– And what do you want to become? Have you decided already?
Elena: Of course, I decided! When I grow up, I want to become a teacher. I want to take care of the children! I want to be like our educators. I really love children, and when I get married and have my own family, I will have many children! Like this!
Friends, our children are already accustomed that their birthdays are celebrated on a grand scale, which we constantly talk about on the FB page of our Foundation. It is not surprising that Elena is looking forward to her holiday. She is sure that it will turn into magic filled with gifts, surprises, songs, dances and miracles!
As always, we guarantee our girl “miracles”! As always, we will set the festive table and light candles on the name cake, give her the long-awaited gift – books for her small library so far! But if you have a desire to personally congratulate her, then our doors are always open for you! You can also write her a letter or give what you think is necessary. Remember, making a child a gift from the heart, you thereby ennoble yourself!
Donations you can transfer to the account of our Fund GE15TB7194336080100003 or GE64BG0000000470458000 (purpose: a gift for Elena) or through our website.
We will report to you and tell you about the reaction of our birthday girl!
You can also deposit money from NovaTechnology, TBCpay and ExpressPay terminals. Find our foundation in the charity section.
Special thanks to all those who share this post! After all, it is with your help that he can find his addressee!
Our main goal is to popularize the great idea of charity. Friends, give children love, warmth and joy! God help you!